
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Tube |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Type | Mono |
| Bandwidth | 20 kHz |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Channels | 1 |
| Quiescent Current | 6.5 mA |
| Supply Type | Single |
| Output Power | 3 W |
| Input Offset Voltage (Vos) | 50 mV |
| Number of Amplifiers | 1 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 60 dB |
| Max Output Power | 3 W |
| Load Impedance | 8 Ω |
Stock: 726
Distributors
pcbx
Unit Price$1.07037
Ext.Price$1.07037
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.07037 | $1.07037 |
| 10 | $0.78824 | $7.88240 |
| 25 | $0.63863 | $15.96575 |
| 50 | $0.62084 | $31.04200 |
| 100 | $0.60355 | $60.35500 |
| 300 | $0.58674 | $176.02200 |
| 500 | $0.57040 | $285.20000 |
| 1000 | $0.55451 | $554.51000 |
| 3000 | $0.53907 | $1617.21000 |
| 5000 | $0.52407 | $2620.35000 |
